آموزشگاه رانندگی نهال
شرایط ثبت نام گواهینامه
مراحل اخذ گواهینامه رانندگی
لیست پزشکان معاینه چشم
دانلود کتاب راهنمایی و رانندگی
چرا آموزشگاه نهال رشت

ماموریت آموزشگاه رانندگی

نهال

همراهی و ارائه بهترین خدمات آموزشی و اداری به متقاضیان و کاربران 

« با نهال تجربه ای جدید از دنیای رانندگی خواهید داشت »

مراحل اخذ گواهینامه رانندگی

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

برای تغییر این متن بر روی دکمه ویرایش کلیک کنید. لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است.

صفحه اینستاگرام آموزشگاه رانندگی نهال رشت
کانال تلگرام آموزشگاه رانندگی نهال رشت
واتس آپ آموزشگاه رانندگی نهال
صفحه ایتا آموزشگاه رانندگی نهال رشت
صفحه روبیکا آموزشگاه رانندگی نهال رشت

پرسش‌های

پرتکرار شما دوستان درباره نهال

فردای روز تولد ۱۸ سالگیتون میتونید برای ثبت‌نام تشریف بیارید . برای مثال در سال ۱۴۰۳ متولدین سال ۱۳۸۵ می‌توانند از تاریخ ۱۴۰۳/۱/۶برای گرفتن گواهینامه اقدام کنند یادتان باشد یک روز پس از تولد سیستم پلیس برای ثبت نام شما باز است .

ارسال تصاویر مدارک از طریق فضاهای مجازی یا حضور شخص متقاضی با:

  • شرط سنی بالای ۱۸ سال افراد باسواد و بالای ۳۰ سال افراد کم‌سواد یا بیسواد
  • ارائه اصل شناسنامه عکسدار * شناسنامه های قدیمی :کپی از صفحه اول و در صورت داشتن توضیحات کپی از آن صفحه * شناسنامه های جدید : کپی از صفحه اول و دوم
  • ۶ قطعه عکس ۴×۳ برابر با شرایط اعلامی * شرایط عکس: رنگی- پشت زمینه سفید – تمام رخ – بدون عینک (حتی افرادی که از عینک استفاده میکنند) -با کیفیت و متعلق به سال جاری(حداکثر ۶ ماه) باشد. خانمها: مقنعه یا روسری تیره بدون طرح و نقش و نگار- آرایش معمولی- با حجاب کامل (گردی صورت مشخص باشد) – ریشه مو بیرون نباشد آقایان: لباس تیره – یقه دار – بدون موی مدل دار و ریش فانتزی – پیشانی و گوشها در عکس کاملا دیده شود – بدون کلاه و کراوات 
  • اطلاع و اظهار نوع گروه خون 
  • آدرس دقیق منزل به همراه کدپستی، تلفن ثابت و تلفن همراه

توجه داشته باشید داشتن کتاب در کلاس‌های آیین‌نامه رانندگی اجباری است اما خرید آن اجباری نیست، کتاب مورد تایید جهت آزمون هم در آموزشگاه رانندگی نهال موجود است.

هنرآموزان مردود در  آزمون چه آیین نامه و چه عملی بعد از هر بار آزمون تنها بعد از گذشت ۷ روز می‌توانند مجددا در آزمون ها شرکت کنند و برای مثال اگر کسی یکشنبه مردود شده نمی‌تواند روز سه شنبه مجدد در آزمون شرکت نماید.

جواب بله هست و حق انتخاب مربی با شماست. فقط خانم‌ها برای مربی آقا می‌بایست همراه بالای ۱۲ سال داشته باشند.

کاردکس در واقع مجوز ورود به آزمون هاست که پس از گذراندن کلاس های عملی و در صورت درخواست تئوری با ارائه مدارک و هزینه مربوطه دولت به دفتر آموزشگاه قابل صدور می باشد. کاردکس دو بار و هر بار با اعتبار ۲ سال صادر می‌گردد. در صورت صدور کاردکس مجدد حتی اگه آیین‌نامه هم قبول شده باشید می‌بایست مجددا در آزمون آیین‌نامه شرکت کنید.

اصلا برای ثبت‌نام ،شما نیاز به کارت پایان خدمت و مدرک تحصیلی یا اشتغال به تحصیل ندارید.

متاسفانه هنرآموز به هیچ وجه نمی‌تواند پرونده خود را به یک آموزشگاه دیگر انتقال دهد حتی اگر از تاریخ اعتبار کادرکس آن گذشته باشد. مگر اینکه فاصله‌ی آموزشگاه اول با دوم حداقل ۳۰ کیلومتر و با دستور اداره راهنمایی و رانندگی استان باشد.

خیر فعلا قانونی برای دریافت گواهینامه به دختران عزیزمون وجود نداره!

آرژانتین، آلمان، اندونزی، الجزایر، ارمنستان، ازبکستان، اتریش، اسپانیا، اسلوونی، ایتالیا، بلژیک، بلغارستان، بوسنی، پرتغال، ترکیه، آذربایجان، چین، روسیه، ژاپن، سوریه، سوئد، سوئیس، فرانسه، کرواسی

گواهینامه رانندگی ایران در چه کشورهایی دارای اعتبار ۳ ماهه است؟ 

گواهینامه کشور ایران در بعضی کشور ها دارای اعتبار ۳ ماهه هست و یا همان گواهینامه موقت که در ادامه آن را برای شما بررسی می کنیم. این کشور ها شامل موارد زیر هستند :

۱.کانادا (در سال جدید ابهاماتی وجود دارد که شاید گواهینامه رانندگی در این کشور معتبر نباشد) ۲.نروژ (البته در این مورد باید مجددا امتحان شهری دهید) ۳.دانمارک  ۴.انگلستان (البته در این مورد باید مجددا امتحان شهری و آیین نامه رانندگی دهید زیرا جهت رانندگی در این کشور با کشور ما متفاوت است – البته طبق قانون جدید نیاز هست تا شما کتاب آیین نامه رانندگی این کشور را به خوبی بخوانید و مجددا آزمون دهید و باید در شهر هم رانندگی کرده و در آزمون عملی رانندگی قبول شوید) ۵.رومانی  ۶.قبرس (البته در این مورد باید مجددا امتحان شهری دهید درست مانند قوانین انگلستان زیرا این کشور از انگلستان پیروی می کند).

گواهینامه رانندگی موتور سیکلت در ایران در کشورهای گفته شده دارای اعتبار است اما باید حتما برای رانندگی در این کشورها از کنسولگری کشور مربوطه مجوز دریافت کنید. این نکته را باید بدانید که هزینه گواهینامه رانندگی با موتور سیکلت در کشورهای گفته شده بسیار پایین است و اگر به زبان گفتاری این کشورها مسلطید می‌توانید گواهینامه موتور سیکلت خود را به راحتی در این کشورها دریافت کنید. پیشنهاد می‌شود اگر در کشوری می‌خواهید برای بار اول رانندگی کنید حتما از یک دوچرخه استفاده کنید زیرا می‌توانید در حین رکاب زدن در خیابان‌های این کشورها از قوانین رانندگی آنها به خوبی مطلع شوید و سپس پشت رول نشسته و رانندگی کنید.

گواهینامه ایران در رانندگی پایه ۱ و ۲ در کشورهای بسیار زیادی به دلیل تبادلات مسافران و یا بارهای تجار دارای اعتبار هستند. این اعتبار می‌تواند برای تجارت کشورها سودمند و مفید باشد برای همین باید در نظر داشته باشید که اگر دارای گواهینامه رانندگی پایه ۱ و ۲ هستید می‌توانید به صورت قانونی در کشورهای دیگر رانندگی کنید. در این صورت باید گواهینامه رانندگی خود را به کنسولگری برده و یا از اداره راهور برای کسب مجوزات مربوطه اقدام به گرفتن تاییدیه گواهینامه خود داشته باشید. علاوه بر این می‌توانید حتی گواهینامه پایه ۱ خود را در کشورهایی مانند فرانسه و اسپانیا برده و معتبر کنید که اگر در این کشورها ۲ سال رانندگی کنید به شما گواهینامه معتبر رانندگی در این کشورها داده خواهد شد. لذا می‌توانید بدون مشکل و به صورت کاملا قانونی رانندگی کرده و لذت ببرید.

در هر جامعه افرادی هستند که از امکانات تحصیل و سواد آموزی برخوردار نبوده‌اند و بی سواد یا کم سواد هستند. در آموزشگاه نهال این امکان براتون فراهم شده که اگر بالای ۳۰ سال هستید گواهینامه بگیرید.

خیر ثبت نمیشه و شما راحت می‌تونید ثبت‌نام کنید و گواهینامه دریافت کنید.

آموزشگاه رانندگی نهال

آدرس: رشت، گلسار، خیابان ۱۶۸، پلاک ۲۱

شما رشتوند گرامی می‌توانید از شنبه تا پنجشنبه از ساعت ۸ صبح تا ۸ شب برای مشاوره، آموزش رانندگی و دریافت گواهینامه رانندگی پایه سوم مراجعه کنید.